За ініціативи муніципальної книгарні в Чернігові перевидана популярна ілюстрована "Історія міста"

За ініціативи муніципальної книгарні в Чернігові перевидана популярна ілюстрована "Історія міста"

Нове доопрацьоване видання книги-бестселлера «Чернігів. Історія міста», яке з’явилося за ініціативи муніципальної книгарні «Будинок книги» та Чернігівської міської ради у співпраці з Українським культурним фондом*, презентував 3 червня в обласному історичному музеї автор – відомий чернігівський історик Сергій Леп’явко. У книзі в сучасній та доступній формі подані найцікавіші факти про місто від зародження до сьогодення. Це вже друге перевидання цієї історичної праці, яка вперше вийшла друком ще у 2012 році.

За словами автора, нове видання вийшло доопрацьованим і доповненим, у ньому приблизно 20% іншого тексту. З 2012 року з’явилося багато нової інформації, були видані книжки з історії та з’явилися нові результати наукових досліджень – тому він доопрацьовував свою книгу.

До видання увійшло більше 1000 ілюстрацій – як історичних, так і сучасних.

Сергій Леп’явко на презентації розповів як працював над книгою.

- Я писав і старався, власне кажучи, думати про місто як про живу істоту з усіма проблемами, плюсами та мінусами, з усіма хворобами та досягненнями. Така цілісна історія мені здається найбільш правильною, - поділився він.

Участь у презентації взяв і секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако, який подякував автору та всім, хто працював над виданням. Він вручив Сергієві Леп’явку Подяку від міського голови за вагомий особистий внесок у вивчення історії нашого міста і закликав писати про Чернігів більше.

Навіть за час між виданням цієї книги і сьогоднішньою презентацією в місті вже були декілька іноземних делегацій – посол Хорватії, посол Туреччини, - а також гості з інших міст України. І ми з задоволенням презентували їм цю книгу, тому що Чернігів серед міст України та Європи дійсно вирізняється історією, гідною того, щоб її знали не тільки містяни, а й наші гості, - зазначив він.

Пізніше Олександр Ломако поділився з журналістами своєю власною історією з життя:

Мені, як випускнику історичного факультету, дуже приємно, що Сергій Анатолійович був моїм викладачем. У нього дуже складно було отримати гарну оцінку, але я пишаюся тим, що одним із небагатьох на потоці «автоматом» у нього одержав п’ятірку. Тоді ж я їздив на практику до Києво-Могилянської академії, там працював у бібліотеці і з подивом дізнався, що його, професора з мого рідного університету, книги по історії козацтва стоять на полиці в першому ряду, і дійсно його знають не тільки в Чернігові, а по всій Україні.

Видання вийшло тиражем у 1000 примірників.

Ця книга розповість містянам про самих себе, а гостям міста - про величну історію Чернігова. Про перші згадки, курган Чорна могила, князів та скарби, епідемії та війни. Яке було русло Десни та як виникали села поблизу міста, про Магдебурзьке право та історію спорудження казарм на Бойовій. Ви дізнаєтеся про те, як раніше йшли вулиці - наприклад, чому бібліотека Короленка зараз розташована боком до проспекту Миру. Про виробництво унікальних музичних інструментів та унікальну льотну школу, яка випустила відомих космонавтів. Все це ви знайдете на сторінках книги Сергія Лепявка "Чернігів. Історія міста", - звертається до майбутніх читачів книги директорка КП «Будинок книги» Тетяна Корма.

*Видання підготовлене та видане за підтримки Українського культурного фонду в рамках реалізації проєкту за Програмою "Культура в часи кризи: інституційна підтримка"

14.06.2021 18:12:56
0
689

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Конфіденційність даних і згоден з вимогами